neljapäev, 25. detsember 2014

Valge šokolaadi-toorjuustu kook

Jõululaupäev on mööda saanud ja on paras aeg teha üks mõnusalt magus postitus ühest tõeliselt rammusast ent samas mahedamaitselisest toorjuustukoogist :) Retsept pärineb raamatust ''Koogid 2'' ja on üks mu lemmikuid juba mitmeid aastaid.
Nagu enamuse toorjuustukookidega, tasuks ka see valmis teha eelmisel päeval, et kook saaks kenasti öö otsa taheneda.

Vaja läheb:

Põhi
500 g maitsestamata toorjuustu
1,25 dl suhkrut
1 tl sidrunimahla
200 g valget šokolaadi
2 dl hapukoort
2 muna
1 tl vanillisuhkrut

Kate
2,5 dl hapukoort
2 spl suhkrut (mina ise tahan veidi magusamat katet, seega lisan 3 spl suhkrut)

Kaunistamiseks: riivitud valget šokolaadi ja/või värskeid puuvilju

Vahusta toorjuust, suhkur ja sidrunimahl. Sulata šokolaad ning lisa ka see toorjuustu segule. Sega hulka veel ka hapukoor, munad ja vanillisuhkur. Sega need omavahel korralikult läbi. Vala tainas võiga määritud lahtikäivasse 26 cm läbimõõduga koogivormi.  Silu pealt ühtlaseks. Küpseta 225 kraadises ahjus 10 minutit. Alanda temperatuur 125 kraadini ja küpseta veel 30-35 minutit. Sega hapukoor ja suhkur, määri segu koogile ja küpseta veel 5 minutit. Enne küpsetusvormi äärte eemaldamist lase koogil täielikult maha jahtuda. Pane kook vähemalt 5 tunniks külmikusse. Kaunista riivitud šokolaadi ja/ või värskete puuviljadega.


Originaalretsept: Lia Virkus, Angeelika Kang, Pille Enden "Koogid 2"

neljapäev, 18. detsember 2014

Šokolaadirullid

Otsides põnevaid roogasid jõululaule, lappasin läbi endale juba tuttavad toidublogid, mille retsepte julgeksin katsetada ka kinnisilmi, kuna need õnnestuvad alati. Nii sattusin Ragne blogis ühele ääretult põnevale magusroale, mis tundus nii imehea ja uskumatult lihtne.

Vaja läheb:

šokolaadikreemi
viilutatud röstsaia
marju (mustikaid, vaarikaid vms)
muna
kaneeli ja suhkru segu

Lõika ära röstsaia viiludel ääred ja rulli saia pehme sisu taignarulliga õhemaks. Määri noaga röstsaiale ühe pika reana šokolaadikreemi ning selle peale aseta natuke marju. Seejärel keera sai pikemast küljest rulli. Korda tegevust ka kõigi teiste saiaviiludega. Kasta saiarullid lahtiklopitud munasse ning prae kuumas õlis kuldseks. Sega omavahel veidi kaneeli ja suhkrut ning paneeri selles saiarulle kohe peale küpsetamist. Ja valmis need ongi :)

Retsept pärineb Ragne Värk'i suurepärasest blogist http://www.kokkama.ee/2014/08/sokolaaditaidisega-kaneelirullid-mis-ei.html#more

pühapäev, 7. detsember 2014

Popovers ehk lihtsalt popikud

Võiks ju arvata, et jõuluajal ilmuvad blogisse vaid jõuluhõngulised postitused, kuid tänane postitus on hoopis popovers'itest ehk popikutest. Retsepti leidsin ma täiesti juhuslikult Nami-namist ja kuna need pannkoogipallikesed nägid nii imearmsad välja, siis tuli need lihtsalt kohe pühapäeva hommikul järele proovida :)
Popikuid võib serveerida näiteks hommikusöögiks puuviljade või moosi ja vahukoorega või teha hoopis soolased popikud ja serveerida neid nt liha kõrvale.


Vaja läheb:


250 ml piima (soovitavalt täisrasvast)
250 ml nisujahu
2 suurt muna
1 spl sulatatud võid+ natuke veel vormide määrimiseks
1 spl suhkrut soovi korral (kuna meie tegime magusaid popikuid, panime suhkrut u 3 spl)
magusate popikute taina sisse võib lisada ka 0,5 tl vanillisuhkrut
0,5 tl soola

Klopi kausis munad, jahu ja piim. Lisa sulatatud või ja kui teed magusaid popikuid, siis ka suhkur (k.a vanillisuhkur, kui seda kasutada soovid). Sega tainas ühtlaseks ja lase tunnike jahedas seista. Taina võib vabalt valmis teha ka eelmisel õhtul, siis ei pea hommikul enam aega kulutama ei taina valmistamisele ega ootamisele. Kuumuta ahi 220- kraadini. Määri muffinivormi augukesed võiga ning aseta vorm umbes 2 minutiks ahju kuumenema. Sega tainas veel ettevaatlikult läbi ja seejärel jaota see kuumutatud muffinipanni aukudesse. Muffinipanni augud tuleks tainaga täita u 2/3 ulatuses. Küpseta 220- kraadises ahjus u 25 minutit, kuni popikud on kerkinud ja pealt kuldseks värvunud. Serveeri kohe :)

Retsept pärineb siit: http://www.nami-nami.ee/Recipe/View/16678/

pühapäev, 23. november 2014

Piparkoogivahvlid

Mida lähemale tuleb see imekaunis jõuluaeg, seda enam tahaks meisterdada midagi, mis paneb kodu lõhnama just jõulude järgi. Samas aga tahaks seda sooja jõuluootust säilitada võimalikult pikalt ja seega tahaks katsetada midagi uut, põnevat ja teistmoodi, kui seda on traditsioonilised jõuluroad. Nii võtsimegi sel pühapäeval tütrega ette piparkoogihõnguliste vahvlite valmistamise :) Mõnus vaheldus tavapärastele vahvlitele ja miks mitte pakkuda seda ka näiteks jõululaual :) Postitusena on see küll lihtne ja lühike aga vahest on hea, kui see siin silma ees on ja ideena taas aegajalt meelde tuleb :)


Vaja läheb:
5 dl jahu
5 dl piima
1,5 dl suhkrut (suhkrut võib tegelikult lisada igaüks täpselt nii palju, kui ise soovib :))
3 muna
0,5 tl soola
50 g võid (82%)
2-3 tl piparkoogimaitseainet (sõltub ka täiesti sellest, kui tugevat piparkoogi maitset keegi vahvlitele soovib)

Sega esmalt omavahel kokku jahu ja munad ning seejärel hakka vähehaaval lisama segule piima. Ise lisan piima umbes 3-4 osas, et jahu seguneks ühtlaselt tainaks. Kui jahu,munad ja piim on kokku segatud, lisa hulka suhkur, sool ja piparkoogimaitseaine. Sulata või ja lisa ka see taina sisse ning sega veelkord hoolega läbi. Lase tainal pool tundi seista ja seejärel küpseta vahvlid vahvlimasina abil valmis :)

neljapäev, 20. november 2014

Kõrvitsapüreesupp kookospiima ja apelsiniga

Kuna ühtäkki leidsin oma köögist ühe keskmisest natuke suurema kõrvitsa, millest valmis juba niigi purkide viisi marineeritud kõrvitsat, siis tuli osa kõrvitsast mingil muul otstarbel ära kasutada. Teadsin täpselt, et sellest saab kas mõni huvitav kõrvitsapirukas, kõrvitsamoos või hoopis sametiselt koorene püreesupp. Ilmselgelt sai teoks see sametine püreesupp aga küll jõuab ette võtta ka need teised ideed :) Kuna internet on täis erinevaid kõrvitsapüreesuppide retsepte, siis sobitasin neist väga paljudest kokku enda jaoks sobivaimad komponendid ja nii sai kokku just meile sobiv püreesupp.


Vaja läheb:

ca 900 g- 1 kg kõrvitsat (puhastatud ja tükeldatud)
500 ml kuuma vett
400 ml kookospiima
200 g sulajuustu
1-2 aedvilja puljongikuubikut (seda tasuks lisada vastavalt igaühe enda maitse järgi)
1 suurem küüs küüslauku
1 keskmine sibul
1/2 apelsini
4 viilu saia
pöidlaotsa suurune jupp ingverit
õli
soola, pipart

Puhasta ja tükelda ära küüslauk, sibul ja ingver ning pane poti põhja natuke õli ja kuumuta neid kuni sibul on muutunud kergelt klaasjaks
. Lisa juurde ka puhastatud ja tükeldatud kõrvits ning kuumuta veel veidi. Sega kokku kuum vesi ja puljongikuubik(ud) ning kalla saadud puljong kõrvitsatele. Kuumuta tasasel tulel, kuni kõrvits on muutunud pehmeks. Pane kõrvitsa juurde potti ka saiaviilud ja lase neil mõni minut vedelikku enda sisse imada. Tõsta pott tulelt ning püreeri segu saumiksriga. Lisa hulka sulajuust, kookospiim ja pigista sinna ka poole apelsini mahl. Sega kõik korralikult läbi, vajadusel lisa maitse järgi soola või pipart ja serveeri röstitud kõrvitsaseemnete, saia krutoonide või praetud peekoni tükikestega.

teisipäev, 18. november 2014

Ahjupasta kana ja toorjuustuga

Argiõhtul pole tihtipeale tahtmist enam pikalt pliidi ees aega veeta, seega kuluvad iga perenaise retsepti varasalve mõned lihtsad ja kiirelt valmivad road :) Sattusin täna ise erinevaid retsepte otsides taas Ragne Värgi suurepärasesse blogisse ja leidsin sealt kanaga ahjupasta retsepti, mis ilmselgelt läks kohe katsetamisele ja tulemus sai imehea :) Kogustes tegin vaid väikesed muudatused, kuna kasutasin veidi suuremat vormi.


                                                                                Vaja läheb:

250 g endale sobivat pastat
450 g broileri kintsuliha
200 ml tomatipastat
150 g toorjuustu
200 ml rõõska koort (10%)
120 g mozzarella juustu
200 g riivitud suitsujuustu
soola, pipart

Lõika broileri kintsuliha väiksemateks tükkideks ning prae pannil valmis. Maitsesta kana soola ja pipraga. Keeda pasta soolaga maitsestatud vees nii, et see jääks al dente. Nõruta pasta ja pane see koos praetud kanatükkidega ahjuvormi. Vala juurde rõõsk koor, tomatipasta. Mina segasin esmalt pasta ja kanatükid ühtlaselt tomatipastaga segamini ja alles seejärel kallasin selle üle koorega. Lisa väiksemate tükkidena juurde toorjuust, nii sulab see mõnusasti pastaroa sisse. Laota pastaroa peale tükeldatud mozzarella ja raputa üle riivitud suitsujuustuga. Küpseta 200 kraadises ahjus 30-40 minutit.

Nagu postituse alguses mainisin, pärineb retsept Ragne Värgi blogist: http://www.kokkama.ee/2014/10/ahjupasta-kanaga.html#more Suur-suur aitäh imehea ja lihtsa retsepti eest, mis läheb päris kindlasti kordamisele :)

pühapäev, 26. oktoober 2014

Purukattega kohupiima- õunakook

Millal oleks veel parem aeg õunakookide jaoks, kui mitte praegult...imekauni sügise viimastel hetkedel :) Ja pealegi on ju nii mõnus, kui pühapäeva õhtul on tuba soe ja täis mõnusat kaneelinoodiga õunakoogi lõhna :) Tänasks katsetuseks sai veidi aega tagasi Perenaise portaalis ilmunud Marit Kreitsman'i purukattega kohupiima-õunakook, mis valiti Türi Õunafestival 2014 parimaks õunakoogiks. Ja päris ausalt, see on parim õunakook, mida iial valmistanud olen ning päris kindlasti läheb see retsept kordamisele :)

Vaja läheb:


Purukate:

6 dl nisujahu
1 dl suhkrut
250 g võid

Õunad:
600 g õunu
3 spl suhkrut
2 tl kaneeli

Kohupiimatäidis:
450 g vanilje kohupiimapastat
250 ml hapukoort
2 dl suhkrut
5 muna
2 spl mannat

Pane jahu, suhkur ja või laiemasse kaussi ja näpi need omavahel ühtlaseks puruks. Kolmveerand taignapurust laota suurele, kõrgete servadega ahjuplaadile. Koori, puhasta ja viiluta õunad ning jaota ühtlaselt purukattele. Raputa õunad üle suhkru ja kaneeliga. Vahusta munad suhkruga, sega hulka kohupiim, hapukoor ja manna. Vala segu ettevaatlikult õunte peale ja pudista peale ülejäänud taignapuru. Küpseta 200 kraadises ahjus 30-40 minutit kuni kate on pealt kuldne ja krõbe.

Retsepti autoriks on Marit Kreitsman ja pärineb see Perenaine.ee portaalist: http://perenaine.ee/kohupiima-ounakook-purukattega/#.VE0wffmSw68

reede, 27. juuni 2014

Suviselt värviline kanasalat

Ilmad küll paraku endiselt veel väga suvised ei ole aga see ju ei tähenda, et õhtusöögiks ühte suviselt värvilist kanasalatit valmistada ei võiks :) Otsisin pikka aega ühte head kanasalatiretsepti ja täna siis sattusin ühte vahvasse toidublogisse, kus oli olemas ka retsept kanasalati valmistamiseks. Mõeldud- tehtud :) Tegin enda jaoks retsepti veidi käepärasemaks ja salat läheb päris kindlasti veel kordamisele.

Vaja läheb:

  • pool hiina kapsast
  • värsket kurki (kulus u 3-4 pisikest kurki)
  • 1 keskmise suurusega paprika
  • 1 keskmise suurusega punane sibul
  • 250 g kompott virsikut
  • 400 g maitsestatud kanafileed (ise kasutasin tavalist jahutatud broilerifileed, mida maitsestasin Santa Maria ingverimarinaadi ja meega)

Kaste:

  • 200 ml hapukoort
  • 1 hakitud küüslaugu küüs (kes soovib küüslaugusemat, võib vabalt küüslauku rohkem panna)
  • maitseks näpuotsaga nii soola kui ka suhkrut
  • hakitud tilli

Valmistamine:

Haki hiina kapsas, kurk, paprika ja sibul tükkideks ning sega need omavahel. Prae kanafilee ja tükelda samuti väiksemateks tükkideks või viiludeks. Sega kokku kastme koostisosad. Tükelda eraldi ära ka kompott virsikud. Serveerimiseks aseta esmalt taldrikule salat (hiina kapsas, kurk, paprika ja sibul), selle peale aseta praetud ja tükeldatud kanafilee ning värvi ning kerge magusama maitse jaoks lisa taldrikule ka tükeldatud kompott virsikud. Vala kaste salatile ja ongi valmis :)
Pildi jaoks mina salatit kastmega üle veel ei valanud, kuna muidu oleksid lihtsalt need ilusad värvid kastme alla peitu jäänud :)


Originaalretsept pärineb sellest toidublogist. 

esmaspäev, 21. aprill 2014

Maasika- mündivaht vanilje jäätise ja valge šokolaadiga

Lõpuks ometi on jõudnud meile imeilus ja soe aeg....ja iga päevaga aina soojemaks läheb :) Kui väga ma ka ei tahaks rohkem köögis katsetada ja toimetada, ei ole lihtsalt tavaliselt selleks piisavalt aega. Aga tänasel ilusal esmaspäevasel õhtupoolikul proovisin ühte väga mõnusat suvist magustoitu, mida siin jagada tahaks. Tegemist on siis maasika-mündivahuga, kuhu lisatud üks mõnus külm jäätisepall ja riivitud valget šokolaadi. On ju teada tuntud lugu, et tüdrukud on tehtud suhkrust, jahust ja maasikavahust. Jahu pole siin grammigi aga suhkrut ja maasikavahtu selle eest küll :)

Vaja läheb:
  • 400 g maasikaid (võivad olla nii külmutatud kui ka värsked)
  • 2 dl vahukoort
  • 1,5 dl tuhksuhkrut
  • värsket münti
  • vanilje jäätist
  • 100 g valget shokolaad
Vahusta tuhksuhkur ja vahukoor kohevaks vahuks.  Kui kasutad värskeid maasikaid, puhasta need ning purusta kergelt köögikombaini või blendri abil. Kes soovib mahedama maitselist vahtu, võib maasikaid veidi vähem panna. Lisa juurde mündilehed ja mikserda, kuni maasikad ja mündilehed on kõik korralikult purustatud. Sega õrnalt omavahel  vahustatud vahukoor ja maasika-mündi segu nii, et mass jääks kohev. Riivi valge šokolaad. Pane segu magustoidu kaussidesse, aseta peale jäätisepall ja puista üle riivitud valge šokolaadiga.

Vabandan kehva pildi kvaliteedi pärast, kahjuks oli ainsaks käepäraseks pildistamise vahendiks telefon :)

Tegemist on Selveri retseptiga, mis on enda jaoks veidi kohandatud :) Originaalretsepti leiad siit: http://selver.eu/retseptid/mundi-maasikavaht-valge-shokolaadiga